Kontakt

Her finder du kontaktoplysninger på Skoletjenestens personale.

 

Daglig leder for Skoletjenesten

Jens Bak Rasmussen
jbr-skole@aalborg.dk
Telefon: 93 52 00 70 

Oplysninger om transport

Karin Bornæs
kbo-skole@aalborg.dk
Telefon: 93 52 00 05

Arbejdsområder

Bogholder for Skoletjenesten og oplysninger om bustransport (NT).

Mette Jessen
mcj-skole@aalborg.dk
Telefon: 93 52 00 52

Arbejdsområder

Oplysninger om booking, transport, kontakt til rengøring og skolepatruljeudflugt.

Instruktører

Det Skæve Rum / Innovation (Alle fag)

Carsten Hermansen, Mellervangskolen
carsten.hermansen@skolekom.dk

Charlotte Rørvig, Mellervangskolen
charlotte.roervig@skolekom.dk

Dan Toft, Mellervangskolen
dan.toft@skolekom.dk

Benjamin Nielsen, Mellervangskolen
benjamin.nielsen132@skolekom.dk

Morten Lundtoft, Mellervangskolen
morten.lundtoft1@skolekom.dk

Marlene Thorup Kjølby, Mellervangskolen
marlene.thorup.kjoelby3@skolekom.dk

KUNSTEN (Billedkunst, dansk, matematik).

Gudrun Stefanson, Kærbyskolen
gudrun@kaerbyskolen.dk
Telefon: 40464774 (tirsdage kl. 13.30-15).

Arbejdsområder:
Billedkunst: billedanalyse og billedfremstilling kobles til dansk og matematik
Dansk: kommunikation og fortolkning

Egholm (Naturfag 0-9 klasse).

Anders Thuen, Klarup Skole
AT@klarupskole.dk

Arbejdsområder: Undersøgelser ved fjorden. En bæredygtig Limfjord, biodiversitet, økosystemer, arter og livsbetingelser.

Søren Mikkelsen, Vester Mariendal Skole
soeren.mikkelsen14@skolekom.dk

pd-naturfagsvejleder

Arbejdsområder: Undersøgelser ved fjorden. En bæredygtig Limfjord, biodiversitet, økosystemer, arter og livsbetingelser.
(TR og APV).

Øster Ådal (Idræt og naturfag).

Martin Balling, Ferslev Skole
martin.balling1@skolekom.dk
Telefon: 29 89 14 74

pd-naturfagsvejleder

Arbejdsområder: Sundhed og motion

Halkær Mølle (Naturfag og idræt).

Anders Slotved Kristensen , Vester Hassing Skole
ande619b@vehask.dk

Arbejdsområder: Bæredygtige landskaber, biodiversiter, natursyn

Lille Vildmose (Natur og teknologi)

Mette Krogh Bonde
mettebonde@gmail.com

pd-naturfagsvejleder

Arbejdsområder: Beskyttet natur, mosen opsuger Co2, biodiversitet.

Lindholm Høje (Historie / Vikingetid)

Ditte Krabbe, Byplanvejens Skole
dittekrabbe76@gmail.com

Arbejdsområder: Vikingetiden, arbejdende værksteder (håndværk og design), udstllinger, omgivelser.

Nicolaj Schaumann, Mou Skole
nicolaj_schaumann@hotmail.com

Arbejdsområder:
Historie og Vikingetiden, rollespil, arbejdende værksteder, udstillinger, omgivelser.

Aalborg Historiske Museum (Historie / Middelalder i Aalborg, Den Gamle Skole, Besættelsestiden etc.)

Nicolaj Schaumann, Mou Skole
nicolaj_schaumann@hotmail.com

Arbejdsområder: Historie og byvandring, rollespil, værksteder, formidling udstillinger og omgivelser.

 

 

 

Del indhold